Praca zdalna. Ministerstwo zapewnia, że zostanie uregulowana w kodeksie

Chcemy pracę zdalną wpisać do Kodeksu pracy – mówiła wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek. Na konferencji zapytana została też o prognozowane bezrobocie. W jej ocenie na koniec roku nie będzie większe niż 6,7 – 6,8 proc.

Praca zdalna. Ministerstwo zapewnia, że zostanie uregulowana w kodeksie

Po tym, jak w od marca praca zdalna jest nową zawodową rzeczywistością dla wielu osób, jej uregulowanie w ustawie obiecuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Do tej pory takiej regulacji nie było. Wprawdzie w Kodeksie pracy funkcjonuje telepraca, ale przewidziana jest na inne okoliczności. Praca zdalna na ogromna skalę dokonała się w naszym kraju metodą faktów dokonanych, ale jako że nie wydaje się, byśmy szybko mieli wrócić do biur, czas to zagadnienie uregulować.

Chcielibyśmy, żeby praca zdalna, która jest już powszechna w urzędach, różnych przedsiębiorstwach weszła na stałe do Kodeksu pracy – powtórzyła w środę wiceszefowa MRPiT Iwona Michałek. – Jesteśmy na etapie rozmów z Radą Dialogu Społecznego.

Jej słowa cytuje PAP.

Źródło: https://www.money.pl/gospodarka/praca-zdalna-ministerstwo-zapewnia-ze-zostanie-uregulowana-w-kodeksie-6572004384676544a.html

Powiązane:

Praca zdalna. Zbyt sztywna regulacja może zniechęcić pracodawców Praca zdalna. Czy można odmówić powrotu do biura? Sprawa jest jasna Praca zdalna. Wypadek we własnej kuchni to nadal wypadek przy pracy Praca zdalna. Trwa dyskusja, jak pomóc pracownikom z wyższymi rachun…